Системи кондиціонування повітря. Комфортне кондиціонування

Комфортні системи кондиціонування повітря призначені для створення і автоматичної підтримки температури, відносної вологості, чистоти і швидкості руху повітря, що відповідають оптимальним санітарно-гігієнічним вимогам.

В даний час всі торгові, розважальні та бізнес-центри насичені безліччю тепловиділяючого устаткування (оргтехніка, ігрові автомати, технологічне обладнання боулінгів, кінотеатрів і т.д.), мають щільні склопакети, що не пропускають свіже повітря в приміщення, а поверхні зовнішнього скління пропускають великі кількості сонячної енергії. Ці фактори можуть негативно відбитися на працездатності, самопочуття і навіть здоров’я людини при тривалому знаходженні в таких приміщеннях.

Тому сучасні будівлі потребують системах штучного клімату, які створюють сприятливі умови для людини. У добу людина споживає близько 15 кг повітря. Якість цього повітря, його параметри, багато в чому залежать від систем комфортного кондиціонування повітря.

Наше підприємство виконує проектні та монтажні роботи з оснащення системами комфортного кондиціонування повітря будівлі різного призначення (офісні, торгові та розважальні центри, готелі, фітнес-центри, житлові будинки і котеджі) по всій Україні.

При проектуванні систем кондиціонування і вентиляції на кожному об’єкті ми застосовуємо індивідуальний підхід, мета якого, створити максимально ефективну, надійну і рентабельну систему для реалізації поставленого завдання. Для вибору оптимальної системи для кожного конкретного випадку розглядається кілька варіантів пристрою систем кондиціонування.

Система кондиціонування повітря - принцип роботи

Система кондиціонування невеликих об’єктів, як правило, будується на фреонової системі кондиціонування з безпосереднім кипінням холодоагенту (фреону) у внутрішніх блоках кондиціонерів. Система складається з зовнішніх і внутрішніх блоків з’єднаних між собою фреоновими магістралями. До одного зовнішнього блоку можуть приєднуватися декілька внутрішніх блоків, такі системи називаються мультизональними. Системи з безпосереднім охолодженням можуть працювати як на охолодження, так і на обігрів приміщень (режим теплового насоса). Деякі сучасні системи можуть працювати в режимі теплового насоса до температур зовнішнього повітря -20 ° С і навіть -25 ° С. Це дозволяє застосовувати дані системи в південних регіонах без пристрою додаткової системи опалення. Але в багатьох системах експлуатація в режимі опалення обмежена зовнішніми температурами -7 ...- 15 ° С, тому вони вимагають паралельної установки системи опалення або додаткового оснащення нагрівачами (у випадку з кондиціонерами канального типу).

Для великих об’єктів з безліччю приміщень, що вимагають незалежного регулювання температури, в основному, застосовуються системи кондиціонування на базі обладнання «чиллер - фанкойл». Джерелом холоду в таких системах є водоохолоджувальні машина (чиллер). Чіллер є закінченою холодильну машину, призначену для охолодження рідини (вода або незамерзаюча рідина). Охолоджена рідина за допомогою циркуляційних насосів по системі трубопроводів подається в місцеві кондиціонери - фанкойли. Фанкойл встановлюється всередині обслуговуваних приміщень, являє собою блок, що включає фільтр, водяний теплообмінник, вентилятор і пульт управління. Фанкойли (як і внутрішні блоки фреонових систем) мають різноманітні конструкції, що дозволяє їх використовувати в будь-якому інтер’єрі.

Чиллер може також працювати на опалення в перехідні періоди року (виконання з тепловим насосом).

Система «чиллер-фанкойл» дуже зручна тим, що не вимагає пристрою паралельної системи опалення. За наявності в будинку автономної котельні система з фанкойламі може працювати на опалення, при цьому використовуються ті ж фанкойли, циркуляційні насоси та система трубопроводів, що і для охолодження приміщень, тільки циркуляція води йде не через чиллер, а через котельню (або теплопункт).

Повітряне опалення (фанкойламі) має суттєві переваги перед радіаторним: агрегати більш компактні (за рахунок примусового обдування необхідна теплообмінна поверхню істотно менше), система менш инерционна (швидше досягається задана температура в приміщенні), температура теплоносія може бути істотно нижче (близько 60 ... 50 ° С), замість традиційних 90/70 ° С в радіаторному опаленні.

Нерідко (в елітних готелях, будинках зі змінними тепловими навантаженнями) існує необхідність одночасного охолодження і нагріву різних приміщень.

Це завдання вирішується пристроєм чотирьохтрубній системи. У фанкойли з двома теплообмінниками (охолоджувачем і нагрівачем) подається паралельно хладоноситель від чилера і теплоносій від котельні, а користувач за допомогою пульта управління вибирає потрібний йому режим.

Також цю задачу вирішують VRF-системи з рекуперацією тепла. Така система дає можливість одночасної роботи в режимі нагрівання та охолодження в приміщеннях з різними температурними навантаженнями. Система є цілорічної і має високу енергетичну ефективність: на певних режимах роботи на кожен витрачений 1 кВт електроенергії припадає понад 5 кВт тепла або холоду.

Чисте повітря в приміщеннях - запорука комфорту

Для комфортного перебування людини в приміщенні крім заданої температури і відносній вологості необхідно також підтримувати чистоту повітря. Це завдання особливо актуальне в приміщеннях без природного провітрювання, у приміщеннях з масовим перебуванням людей, з виділенням запахів і т.д.

Для цього сучасні будівлі оснащуються системами примусової припливно-витяжної вентиляції повітря.

Системи вентиляції можуть суміщатися з системами кондиціонування повітря, тобто один агрегат, оснащений додатковою автоматикою, може вирішувати завдання кондиціонування та припливної вентиляції повітря (наприклад, канальний кондиціонер). Такий варіант поширений у ВКВ магазинів, ресторанів, кінотеатрів і т.д.

Також завдання вентиляції можуть вирішуватися окремими агрегатами (приточними, витяжними або припливно-витяжними установками). Такий варіант поширений в будівлях з безліччю обслуговуваних приміщень (офісні центри, адміністративні будівлі, готелі і т.д.). Припливна установка подає в обслуговувані приміщення за допомогою системи воздуховодов і розподільників повітря свіже, попередньо оброблений (очищений, охолодженим) повітря, а витяжна установка видаляє відпрацьоване повітря. Управління установками здійснюється за допомогою системи автоматики. У системі «чиллер-фанкойл» припливні установки оснащені водяними теплообмінниками (охолоджувачами / нагрівачами повітря). У фреонових системах для охолодження припливного повітря установки оснащені випарником і компресорно-конденсаторним блоком, а для нагріву припливного повітря в холодний період року - водяним або електричним нагрівачем.

Нагрів або охолодження зовнішнього повітря вимагає великих енерговитрат, що особливо відчувається при великих кратностях обміну повітря (ресторани, нічні клуби і т.д.). Тому часто для економії енергоресурсів використовують припливно-витяжні установки з рекуперацією. У цих установках взимку використовується тепло видаленого повітря для підігріву припливного, а влітку прохолодне повітря, що видаляється з приміщень, охолоджує теплий припливне повітря. Це дозволяє істотно знизити експлуатаційні витрати на газ і електроенергію, необхідні для нагріву припливного повітря в холодний період року і охолоджування в теплий. Залежно від типу ККД рекуператора досягає 60 ... 70%.


Для забезпечення ефективної та надійної роботи наших систем ми застосовуємо тільки надійне перевірене часом обладнання, що має надійну репутацію у всьому світі: Daikin, Trane, Ciat, Wolf, Rosenberg, Mitsubishi Electric, Systemair, SWEP, Wilo та ін.

Багаторічний досвід роботи дозволяє нам успішно виконувати будь-які поставлені завдання. В даний час реалізовані складні та відповідальні проекти з обладнання системами комфортного кондиціонування повітря об’єктів різного призначення.

Ознайомитися з нашими об’єктами в області кондиціонування і вентиляції повітря на суднах можна у відповідному розділі нашого сайту.

 

НОВИНИ
17
Продолжаются работы на плавучем кране "ЭКСПЕРТ 3"
Продолжаются работы на плавучем кране "ЭКСПЕРТ 3"