Комфортне кондиціювання
Комфортні системи кондиціонування повітря призначені для створення та автоматичної підтримки температури, відносної вологості, чистоти та швидкості руху повітря, що відповідають оптимальним санітарно-гігієнічним вимогам.
У даний час усі торгові, розважальні та бізнес-центри насичені безліччю тепловиділяючого обладнання (оргтехніка, ігрові автомати, технологічне обладнання боулінгів, кінотеатрів тощо), мають щільні склопакети, що не пропускають свіже повітря в приміщення, а поверхні зовнішнього скління пропускають великі кількість сонячної енергії. Ці чинники можуть негативно вплинути на працездатність, самопочуття і навіть здоров’я людини при тривалому знаходженні в таких приміщеннях.
Тому сучасні будівлі потребують систем штучного клімату, які створюють сприятливі умови для людини. За добу людина споживає близько 15 кг повітря. Якість цього повітря, його параметри багато в чому залежать від систем комфортного кондиціювання повітря.
Наше підприємство виконує проектні та монтажні роботи з оснащення системами комфортного кондиціювання повітря будівлі різного призначення (офісні, торгові та розважальні центри, готелі, фітнес-центри, житлові будинки та котеджі) по всій Україні.
При проектуванні систем кондиціювання та вентиляції на кожному об’єкті ми застосовуємо індивідуальний підхід, мета якого – створити максимально ефективну, надійну та рентабельну систему для реалізації поставленого завдання. Для вибору оптимальної системи кожного конкретного випадку розглядається кілька варіантів пристрою систем кондиціювання.
Система кондиціювання невеликих об’єктів, як правило, будується на фреоновій системі кондиціювання з безпосереднім кипінням холодоагенту (фреону) у внутрішніх блоках кондиціонерів. Система складається із зовнішніх та внутрішніх блоків з’єднаних між собою фреоновими магістралями. До одного зовнішнього блоку можуть приєднуватися декілька внутрішніх блоків, такі системи називаються мультизональними. Системи з безпосереднім охолодженням можуть працювати на охолодження, і на обігрів приміщень (режим теплового насоса). Деякі сучасні системи можуть працювати в режимі теплового насоса до температури зовнішнього повітря -20°С і навіть -25°С. Це дозволяє використовувати ці системи в південних регіонах без пристрою додаткової системи опалення. Але в багатьох системах експлуатація в режимі опалення обмежена зовнішніми температурами -7 … -15 ° С, тому вони вимагають паралельної установки системи опалення або додаткового обладнання для нагрівачів (у випадку з кондиціонерами канального типу).
Для великих об’єктів з безліччю приміщень, що вимагають незалежного регулювання температури, переважно застосовуються системи кондиціонування на базі обладнання «чиллер – фанкойл». Джерелом холоду в таких системах є водоохолоджувальна машина (чилер). Чиллер є закінченою холодильною машиною, призначеною для охолодження рідини (вода або рідина, що незамерзає). Охолоджена рідина за допомогою циркуляційних насосів по системі трубопроводів подається до місцевих кондиціонерів – фанкойлів. Фанкойл встановлюється всередині приміщень, що обслуговуються, являє собою блок, що включає фільтр, водяний теплообмінник, вентилятор і пульт управління. Фанкойли (як і внутрішні блоки фреонових систем) мають різноманітні конструкції, що дозволяє їх використовувати у будь-якому інтер’єрі.
Чиллер може працювати на опалення в перехідні періоди року (виконання з тепловим насосом).
Система «чиллер-фанкойл» дуже зручна тим, що не потребує влаштування паралельної системи опалення. За наявності в будівлі автономної котельні система з фанкойлами може працювати на опалення, при цьому використовуються ті ж фанкойли, циркуляційні насоси та система трубопроводів, що й для охолодження приміщень, тільки циркуляція води йде не через чилер, а через котельню (або теплопункт).
Повітряне опалення (фанкойлами) має суттєві переваги перед радіаторним: агрегати більш компактні (за рахунок примусового обдування теплообмінна поверхня суттєво менше), система менш інерційна (швидше досягається задана температура в приміщенні), температура теплоносія може бути суттєво нижчою (близько 60…50°С ) замість традиційних 90/70°С в радіаторному опаленні.
Нерідко (в елітних готелях, будинках зі змінними тепловими навантаженнями) існує необхідність одночасного охолодження та нагрівання різних приміщень.
Це завдання вирішується пристроєм чотиритрубної системи. У фанкойли з двома теплообмінниками (охолоджувачем та нагрівачем) подається паралельно охолоджувач від чиллера і теплоносій від котельні, а користувач за допомогою пульта управління вибирає потрібний йому режим.
Також це завдання вирішують VRF-системи із рекуперацією тепла. Така система дає можливість одночасної роботи в режимі нагрівання та охолодження у приміщеннях з різними температурними навантаженнями. Система є цілорічною та має високу енергетичну ефективність: на певних режимах роботи на кожен витрачений 1 кВт електроенергії припадає понад 5 кВт тепла чи холоду.
Для комфортного перебування людини в приміщенні, крім заданої температури та відносної вологості, необхідно також підтримувати чистоту повітря. Це завдання особливо актуальне у приміщеннях без природного провітрювання, у приміщеннях з масовим перебуванням людей, із виділенням запахів тощо.
Для цього сучасні будинки оснащуються системами примусової припливно-витяжної вентиляції повітря.
Системи вентиляції можуть поєднуватися із системами кондиціювання повітря, тобто. один агрегат, оснащений додатковою автоматикою, може вирішувати завдання кондиціонування та вентиляції припливу повітря (наприклад, канальний кондиціонер). Такий варіант поширений у ВКВ магазинів, ресторанів, кінотеатрів тощо.
Також завдання вентиляції можуть вирішуватись окремими агрегатами (припливними, витяжними або припливно-витяжними установками). Такий варіант поширений у будинках з безліччю приміщень, що обслуговуються (офісні центри, адміністративні будівлі, готелі і т.д.). Приточна установка подає в приміщення, що обслуговуються, за допомогою системи повітроводів і повітророзподільників свіже, попередньо оброблене (очищене, нагріте або охолоджене) повітря, а витяжна установка видаляє відпрацьоване повітря. Управління установками здійснюється за допомогою системи автоматики. У системі «чиллер-фанкойл» припливні установки оснащені водяними теплообмінниками (охолоджувачами/нагрівачами повітря). У фреонових системах для охолодження припливного повітря установки оснащені випарником та компресорно-конденсаторним блоком, а для нагрівання припливного повітря в холодну пору року – водяним або електричним нагрівачем.
Нагрівання або охолодження зовнішнього повітря потребує великих енерговитрат, що особливо відчувається при великих кратностях обміну повітря (ресторани, нічні клуби тощо). Тому часто задля економії енергоресурсів використовують припливно-витяжні установки з рекуперацією. У цих установках взимку використовується тепло повітря, що видаляється для підігріву припливного, а влітку прохолодне повітря, що видаляється з приміщень, охолоджує тепле припливне повітря. Це дозволяє суттєво знизити експлуатаційні витрати на газ та електроенергію, необхідні для нагрівання припливного повітря у холодний період року та охолодження у теплий. Залежно від типу ККД рекуператора сягає 60…70%.
Для забезпечення ефективної та надійної роботи наших систем ми застосовуємо лише надійне перевірене часом обладнання, що має надійну репутацію у всьому світі.
Багаторічний досвід роботи дозволяє успішно виконувати будь-які поставлені завдання. В даний час реалізовано складні та відповідальні проекти з обладнання системами комфортного кондиціювання повітря об’єктів різного призначення.