Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Принцип роботи водних акумуляторів холоду

Під терміном крижаної води мають на увазі рідину, охолоджену випарником або теплообмінником до приблизної температури 0°С. Використання такого охолоджувача є невід’ємною частиною роботи будь-якого підприємства, що відноситься до сегменту харчової промисловості.

Як відомо, існує різна класифікація теплообмінників, серед яких виділяють кожухотрубні, пластинчасті, занурювальні, плівкові типи. І якщо перші з них здатні вийти з ладу при роботі з крижаною водою, останні два типи успішно справляються з покладеними функціями, охолоджуючи рідину до 0,5 ° С, при цьому перешкоджаючи її повному замерзанню. Найбільшого поширення набули теплообмінники змійникового типу, як підвид занурювальних.

Лід, що використовується як акумулятор холоду, являє собою ідеальний водний холодоносій, який має низку безперечних переваг:

  • Холодильне обладнання може бути використане на 50% максимальної продуктивності, що збільшує його експлуатаційний термін, запобігаючи зайвим навантаженням;
  • Вода не викликає корозію металу, і, як наслідок, трубки теплообмінника та інші елементи системи менше схильні до зносу;
  • Такий холодоносій біологічно нешкідливий, його витік безпечний токсичним викидом;
  • І головне: вода – доступний та дешевий спосіб акумуляції холоду.

Обладнання, що акумулює крижану воду, має досить простий принцип роботи. У часи невеликих теплових навантажень крига накопичується, при їх підвищенні – тане, забезпечуючи зниження теплоприток, непосильне встановленому обладнанню. Льодоакумулятор з легкістю компенсує великі навантаження, дозволяє знизити капітальні витрати на обслуговування холодильних установок та їх встановлення. Досить нерентабельно підбирати системи, орієнтовані на пікові теплонавантаження, оскільки їхня тривалість часто не перевищує годинного періоду на добу.

Зробити замовлення