Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Комфортне та технологічне кондиціювання – у чому різниця?

У зв’язку зі швидкими темпами розвитку промисловості та автоматизації технологічних ліній, кондиціювання стає однією з найважливіших умов для забезпечення ефективної роботи будь-якого підприємства. Сучасне обладнання також досить вимогливе до навколишнього середовища, як і всіляка продукція, що виробляється, до умов зберігання. Окремо стоїть питання забезпечення оптимального мікроклімату для співробітників, який забезпечує високу продуктивність та оптимальну працездатність.

З огляду на всі перераховані вище фактори, відбувається поділ систем кондиціювання на комфортні та технологічні. Перший вид має на увазі кондиціювання «для людей», здатне відповідати санітарно-гігієнічним параметрам та забезпечувати комфортну роботу співробітників або проживання у приватних приміщеннях (квартири, будинки, дачі, котеджі тощо).

Технологічне кондиціювання також має забезпечувати прийнятні санітарно-гігієнічні умови, проте головна його мета – підтримання оптимальних параметрів повітряного середовища для безперебійної, злагодженої роботи механізмів, машин, устаткування та інших електронних приладів.

Багато сучасних виробничих комплексів не здатні функціонувати без систем вентиляції та кондиціонування, що зумовлено не лише специфікою виробленої продукції (кулінарія, фармацевтика тощо), а й експлуатаційними вимогами високотехнологічного обладнання.

Зробити замовлення