Обслуговування кондиціонерів так само потрібне, як і перевірка на несправності будь-якої іншої складної техніки. Насамперед, якщо говорити в контексті виробничих масштабів, будь-яка поломка – значні економічні втрати, спричинені зупинкою виробництва та збоєм робочого процесу.
Насамперед при перевірці звертається увага на стан фільтрів на внутрішньому блоці кондиціонера. Фахівці рекомендують стежити за ступенем їх забруднення із завидною періодичністю: не рідше ніж раз на місяць. Наявність пилу та інших забруднень може бути усунена самостійно. Решта технічних моментів – турбота професійних співробітників служби підряду, що виконала встановлення систем кондиціювання та вентиляції.
Профілактичні роботи зазвичай проводяться у певні пори року з оптимальною температурою повітря, тобто восени та навесні. Без проведення термін експлуатації кондиціонерів не те що мінімізується, він дорівнює критичному рівню. Забруднення, що потрапляють у вентилятор, згодом проникають у піддон для конденсату, звідти – інші елементи внутрішнього блоку.
Крім іншого, існує поняття нормованого витоку фреону. При перевищенні заданого показника блоки системи піддаються перегріву і, як наслідок, швидкоплинному зносу. Періодично необхідне проведення дозаправки фреону, що унеможливить подібний результат. Також обслуговування передбачає перевірку тиску в системі.
Наявність забруднень на зовнішніх блоках кондиціонерів призводить до збільшення навантажень компресора, внаслідок чого порушується нормальний теплообмін і підвищується енергоспоживання.
І основне обґрунтування потреби періодичного контролю: збереження гарантійного обслуговування на кліматичну техніку. Будь-які несправності, викликані відсутністю превентивних заходів їх усунення, є гарантійним випадком.