Кондиціювання повітря на об’єктах цивільного та військового призначення підлягають складній організації. Як показує практика, сьогодні кондиціювання судів успішно забезпечують відпрацьовані системи, принцип роботи яких є темою нашої статті.
Як працює система кондиціювання повітря на суднах?
Принцип роботи та її основні особливості схожі з традиційними кондиційними системами промислового призначення. За розведення холодоносія трубопроводами будівлі (у нашому випадку – судна) відповідає холодильний агрегат або чиллер, що охолоджується забортною водою. Його розміщують у машинному відділенні.
Залежно від будівлі технічного приміщення мають насоси, які відповідають за перегонку забортної води. Вони можуть бути самоусмоктуються і несамовсмоктуються. Холодильний агрегат компактних розмірів може працювати як на обігрів води, так і її охолодження.
Для кондиціонування кают в них встановлюються так звані доводчики, що являють собою вид повітря, що забирають і подають через решітки. Кожен доводчик має фільтр, що очищає повітря, яке легко знімається і миється, а також цифрова панель управління. Управління та контроль системи кондиціювання здійснюється центральною консоллю, яка розміщена у відділенні ходової рубки.
Особливості
Доводчики, оснащені локальними електронагрівачами, зможуть виконувати роль головної або додаткової опалювальної системи. Показники температури регулюються через потребу користувача, що забезпечено режимом роботи доводчика.
Важливим аспектом є обмеженість площі, що підлягають кондиціювання. За малих обсягів площі забезпечується. Компактне розведення холодоагенту може виявитися рішенням завдання, будучи аналогічним варіантом з центральним кондиціюванням. Обов’язковими умовами є стійкість обладнання до корозії, що дозволяє уникнути шуму в умовах хитавиці.
Так як кліматичні умови роботи кондиціонування судна можуть бути абсолютно різними, важливою є надійність системи в широких температурних діапазонах. При грамотно встановленій системі кондиціювання на судні вдається досягти максимально комфортних умов у будь-якому кліматичному поясі.