Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Кондиціювання судів

Кондиціювання повітря на об’єктах цивільного та військового призначення підлягають складній організації. Як показує практика, сьогодні кондиціювання судів успішно забезпечують відпрацьовані системи, принцип роботи яких є темою нашої статті.

Як працює система кондиціювання повітря на суднах?

Принцип роботи та її основні особливості схожі з традиційними кондиційними системами промислового призначення. За розведення холодоносія трубопроводами будівлі (у нашому випадку – судна) відповідає холодильний агрегат або чиллер, що охолоджується забортною водою. Його розміщують у машинному відділенні.

Залежно від будівлі технічного приміщення мають насоси, які відповідають за перегонку забортної води. Вони можуть бути самоусмоктуються і несамовсмоктуються. Холодильний агрегат компактних розмірів може працювати як на обігрів води, так і її охолодження.

Для кондиціонування кают в них встановлюються так звані доводчики, що являють собою вид повітря, що забирають і подають через решітки. Кожен доводчик має фільтр, що очищає повітря, яке легко знімається і миється, а також цифрова панель управління. Управління та контроль системи кондиціювання здійснюється центральною консоллю, яка розміщена у відділенні ходової рубки.

Особливості

Доводчики, оснащені локальними електронагрівачами, зможуть виконувати роль головної або додаткової опалювальної системи. Показники температури регулюються через потребу користувача, що забезпечено режимом роботи доводчика.

Важливим аспектом є обмеженість площі, що підлягають кондиціювання. За малих обсягів площі забезпечується. Компактне розведення холодоагенту може виявитися рішенням завдання, будучи аналогічним варіантом з центральним кондиціюванням. Обов’язковими умовами є стійкість обладнання до корозії, що дозволяє уникнути шуму в умовах хитавиці.

Так як кліматичні умови роботи кондиціонування судна можуть бути абсолютно різними, важливою є надійність системи в широких температурних діапазонах. При грамотно встановленій системі кондиціювання на судні вдається досягти максимально комфортних умов у будь-якому кліматичному поясі.

Зробити замовлення