Кондиціонер – необхідний технічний пристрій, що забезпечує сприятливі кліматичні умови приміщень. Винайденому понад 100 років тому кондиціонеру знадобилися десятки років, щоб перейти з розряду новинок у потребу кожного будинку, офісу, робочого приміщення. Моделі кондиційних систем постійно вдосконалювалися, зменшувалися у розмірах. З появою перших спліт-систем (Японія, 60-ті роки ХХ століття) вдалося вирішити головну проблему даної техніки – шум працюючого кондиціонера. Вся установка ділилася на дві частини, одна частина – компресор, була винесена назовні, а всередині приміщення вішалася частина естетично досконаліша, що забезпечує приплив охолодженого повітря.
Сьогодні спліт-системи популярні у всіх країнах світу, і продовжують утримувати свої позиції. Завдяки різноманітності модельного ярду, виробників та різновидів, покупцям доступний справді широкий вибір.
Які бувають кондиціонери спліт-систем
- Центральні кондиціонери. Величезні системи, застосовуються підтримки мікроклімату у великих торгових і комерційних будинках, на заводах і підприємствах, у спортивних комплексах і сховищах. Переваги – вентиляція, рекупація тепла, осушення, нагрівання та охолодження. Рівномірний розподіл за площею.
- Прецизійні кондиціонери. Застосовуються при необхідності підтримки найточніше заданих умов мікроклімату (лабораторії, лікарняні заклади, продуктові склади). Особливість кондиціонерів – можливість роботи в системах як з припливним повітрям, так і з повітрям усередині приміщення.
- Автономні кондиціонери. Особливість роботи – повністю автономне забезпечення завдяки вбудованій компресійній холодильній машині. Здійснюють охолодження повітря влітку, а також його нагрівання взимку.
Також слід згадати про кондиційні системи з рециркуляцією, які працюють з внутрішнім повітрям у приміщеннях. Кондиціонери припливні працюють на зовнішньому повітрі. Рециркуляційні кондиціонери працюють як на внутрішньому, так і на зовнішньому повітрі.