Вентиляція на морських транспортних засобах покликана забезпечувати оптимальний мікроклімат у приміщеннях різного призначення. Це досягається шляхом забезпечення циркуляції повітряних потоків природним чи штучним методом.
Розрізняють три види вентиляції: вдувну, витяжну та комбіновану. У першому випадку подаються потоки свіжого повітря, витісняючи забруднений та застійний потік через нещільність. Витяжна вентиляція передбачає буквальне «витягування» повітря, свіжі потоки в цьому випадку надходять природним шляхом за допомогою відкритих ілюмінаторів, дверей, світлових люків і т.д. При комбінованому вигляді досягається одноразова дія вдувної та витяжної вентиляції, що забезпечує посилений повітрообмін.
Штучна вентиляція на суднах передбачає використання кліматичної техніки різного напряму, найчастіше – автономних кондиціонерів. Вибір кондиціонера та способу вентилювання залежить, перш за все, від розмірів приміщення та параметрів необхідного мікроклімату.
Системи кондиціювання у свою чергу також забезпечують нагрівання та охолодження спрямованих повітряних потоків. Принцип дії до банального простий: повітря надходить через зовнішній фільтр і прямує до колорифера. Після забезпечення потрібної температури повітря проходить процеси усунення вологи та зволоження, очищення та надходить у приміщення за допомогою вентиляційних каналів.