Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Нормативи розрахунку для вентиляційних систем

Продуктивність вентиляційних систем вимірюється обсягами (кубометрами) повітря, які здатні прокачувати за певний період (60 хвилин). Цей параметр лягає в основу вибору обладнання, яке здатне забезпечити оптимальний показник. Це правило справедливо як для побутових, так і для промислових пристроїв.

Наступним показником стає кратність обміну, тобто кількість разів повного оновлення повітря у приміщенні. Цей показник визначається виходячи з будівельних правил та норм (СНіП), а також на основі необхідних санітарно-гігієнічних умов. Показник кратності повітрообміну коливається від 1 до 3-х разів, якщо говорити про житлові та робочі приміщення. Логічно, що для побутового використання системи вентиляції не повинні мати максимальний показник цього параметра.

Далі під час складання плану вентиляції прораховується повна продуктивність. Оптимальні її параметри наведені нижче.

1000–10000 куб. м. на годину – для офісних та робочих приміщень; • для квартир: 100-800 куб. м. за годину – для квартир; • 1000–2000 куб. м. на годину – для приватних будинків та котеджів.

Продуктивність системи вентиляції – це не що інше, як підсумовування показників кратності повітрообміну кожного окремого приміщення будівлі (кухня, санвузол, вітальня, спальня, переговорна тощо).

Далі проводиться проектування повітровідводів та розподіл елементів мережі. Сюди включені параметри визначення оптимального робочого тиску, безпосереднього розташування відводів повітря, їх діаметра, пошук рішень з мінімізації шуму та прорахунок інших характеристик майбутньої системи вентиляції.

Як видно, таку роботу якісно виконати можуть лише майстри, такі, як вважаються в штаті компанії «Хладотехніка». Звертайтеся до нас, і ми організуємо чітке дотримання всіх нормативів та максимально ефективну та комфортну вентиляцію вашого будинку, офісу, виробничого приміщення.

Зробити замовлення